מהו מנגנון ולמה מחליפים אותו?

מנעולן בחיפה 24 שעות ביממה

שתף את הפוסט

בדלת רב בריחית יש 4 בריחים שנכנסים למשקוף בזמן שנועלים את הדלת. הבריחים האלה זזים בעזרת מנגנון המנעול ובעזרת הצילינדר כשמסובבים את המפתח. איך נדע שהמנגנון שלנו לא תקין מבלי שנזמין מנעולן?

  1. הלשונית של הידית לא חוזרת למקומה.
  2. הבריחים לא יוצאים או נתקעים בזמן שמסובבים את המפתח.
  3. מתחילים רעשים בזמן סיבוב המפתח.
  4. קשה לסובב את המפתח בפתיחה או נעילה של הדלת.

במקרה כזה, לרוב הבעיה תהיה הצילינדר ולא המנגנון. המנגנון בדרך כלל יחסית אמין ונדיר עושה בעיות, ואת המנגנון לפעמים ניתן לשמן כדי לפתור את הבעיה. בשוק יש שתי חברות שמייצרות מנגנונים: הראשונה והנפוצה ביותר זו חברת רב בריח, והשניה היא שריונית חוסם. ההבדל היחיד ביניהן הוא צורת החיבור של הבריחים אל המנגנון, וזה משנה את העלות בהחלפת המנגנון, כשהיקר יותר הוא של שריונית חוסם בגלל שחייבים להשכיב את הדלת בשביל לנתק את הבריחים מהמנגנון לצורך הוצאת המנגנון הישן והתקנת החדש. ברב בריח אין צורך להוריד את הדלת ולכן גם ההחלפה זולה יותר.

לסיכום, המנגנון הוא אחד החלקים הכי חשובים שיש בדלת שבלעדיו לא תהיה אפשרות לנעול את הדלת, לכן אם יש לכם תחושה שהמנגנון מתחיל לעשות בעיות, עדיף להזמין מנעולן בהקדם, שיבדוק אותו ויחליף במידת הצורך.

פוסטים נוספים בתחום

מנעולן בקריות

מנעולן בקריות: מנעולן 24/7 בקריות

מנעולן בקריות מספק מגוון רחב של שירותים הכוללים פריצת מנעולים ללא נזק, החלפת מנעולים, התקנת מנעולים חדשים, תיקון דלתות ומנעולים, התקנת מערכות אבטחה מתקדמות ועוד.

מנעולן 24/7

מנעולן בנהריה: מנעולן 24/7 בנהריה

מנעולן 24/7 בנהריה היא לא רק נוחות אלא גם צורך אמיתי לתושבים ולמבקרים כאחד. בעיר החוף הפסטורלית נהריה, הגובלת בים התיכון ממערב ובנופים ירוקים מכל

דילוג לתוכן